Salos Kraków to Salezjańska Organizacja Sportowa z siedzibą przy ul. Konfederackiej 6 w Krakowie.

Powołana została w 1994 roku i od tego momentu służy dzieciom i młodzieży w odkrywaniu i rozwijaniu talentu sportowego. Organizację Salos Kraków charakteryzuje brak selekcji podczas przyjmowania do sekcji zawodniczek i zawodników. Dzięki temu działalność ukierunkowana jest również na środowiska uboższe, rodziny wielodzietne, rodziny zastępcze. Ponadto kładziemy nacisk na integralny rozwój dzieci i młodzieży: psychiczny, fizyczny, intelektualny i duchowy. Ściśle współpracujemy z rodzicami i opiekunami naszych podopiecznych.

 

Salos Kraków to stowarzyszenie lokalne działające w ramach SALOS RP.

SALOS RP jest częścią międzynarodowej organizacji Polisportive Giovanili Salesiane Internazionale z siedzibą we Włoszech. Dzięki tak rozbudowanej strukturze możliwe jest stworzenie systemu rozgrywek od poziomu lokalnego do poziomu międzynarodowego. Organizację wyróżnia radosna i otwarta afirmacja daru młodości, pragnienie wychowywania młodego człowieka poprzez sport. Narzędziem w pracy wychowawczej jest System Prewencyjny św. Jana Bosko.

Salos RP jest wyróżniony za wybitne osiągnięcia w pracy sportowo-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą przez Premiera RP i Ministra Edukacji Narodowej. Działalność Salos-u Kraków docenia Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sponsorzy

Skontaktuj się

 

SALOS Kraków

ul. Konfederacka 6, 30-306 Kraków

Biuro Stowarzyszenia:
ul. Tyniecka 39, 30-306 Kraków

tel. kom: +48 697 130 313

e-mail: saloskrakow@gmail.com

 

Godziny otwarcia biura

Poniedziałek 8:00 – 15:00
Wtorek 8:00 – 18:00
Środa 8:00 – 15:00
Czwartek 8:00 – 15:00
Piątek 8:00 – 17:00

 

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

 

Formularz kontaktowy