Lavarone/Włochy 2024

Do tej pory szusowaliśmy na polskich stokach narciarskich podczas obozów zimowych w Wiśle czy weekendowych wyjazdów. Teraz nastąpiła wielka zmiana - pierwszy zagraniczny obóz narciarsko-snowbordowy Salosu Kraków za nami!!!!! 

Lavarone- w tym małym miasteczku mieszkaliśmy podczas obozu narciarsko - snowbordowego zorganizowanego dla grupy ponad 50 osób-młodzieży oraz zaprzyjaźnionych z Salosem rodzin. Wyjazd odbywał się w drugim tygodniu ferii zimowych- w dniach 17-24 lutego 2024r. Był to bardzo atrakcyjny i niebanalny tydzień podczas którego naszym głównym celem i sposobem spędzania czasu była jazda na nartach i snowboardzie. Udoskonalaliśmy swoje umiejętności narciarsko-snowboardowe każdego dnia, relaksowaliśmy się we włoskim klimacie przy przez 3 dni świecącym uroczo słońcu, niektórzy nabywali nowe umiejętności związane z jazdą na nartach i desce, a byli i tacy, którzy się opalali wykorzystując sprzyjającą pogodę. W godzinach popołudniowych, tuż po przepysznej obiadokolacji, był czas na rozmowy, zabawy i gry integracyjne, spacery,wspólne picie kawki…czyli na to wszystko, co sprawia nam radość i zbliża do drugiego człowieka. 

Wśród nas było 3 księży- ks.Paweł Centnar -kierownik wyjazdu oraz ks. Jan i ks. Franciszek - i to ich obecność sprawiła, że codziennie mieliśmy okazję uczestniczyć we Mszy św. część osób z tej okazji korzystała.

Jeździliśmy na stokach w Lavarone i Folgarii -w sumie było 104 km tras narciarskich w większości o średnim stopniu trudności. Jednak na pewno każdy znalazł trasy idealne dla siebie i mógł cieszyć się na nich z białego szaleństwa. 

Pogoda na koniec naszego pobytu zdecydowanie się pogorszyła, zaczął padać deszcz, co w znacznym stopniu popsuło nam możliwość w pełni skorzystania z uroków włoskich stoków, jednak ten fakt nie popsuł nam humorów oraz nastawienia do naszego wyjazdu. Wracając do Polski dominowały opinie zadowolenia i satysfakcji ze spędzonego we Włoszech wspólnie tygodnia.

Był to pierwszy obóz narciarsko-snowbordowy Salosu Kraków we Włoszech, ale na pewno nie ostatni!!!!! 

Sponsorzy

Skontaktuj się

 

SALOS Kraków

ul. Konfederacka 6, 30-306 Kraków

Biuro Stowarzyszenia:
ul. Tyniecka 39, 30-306 Kraków

tel. kom: +48 697 130 313

e-mail: saloskrakow@gmail.com

 

Godziny otwarcia biura

Poniedziałek 8:00 – 15:00
Wtorek 8:00 – 18:00
Środa 8:00 – 15:00
Czwartek 8:00 – 15:00
Piątek 8:00 – 17:00

 

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

 

Formularz kontaktowy