Działalność

Treningi

Obecnie w strukturach SALOSU KRAKÓW działają trzy sekcje: piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka nożna chłopców oraz koszykówka chłopców. Ogółem sekcje tworzą poszczególne grupy wiekowe: Mini Siatkówka, Młodziczki, Juniorki, Juniorzy, Kadeci, TKKF, Skrzaty I Skrzaty II, Żaki, Orliki, Młodziki i Trampkarze. W treningach regularnie uczestniczy ponad 200 osób.

Turnieje

Od kilku lat współorganizujemy Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Piłce Siatkowej, Piłce Nożnej i Tenisie Stołowym. Jesteśmy także współorganizatorami Wiosennych Turniejów Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich. W 2012 i 2018 roku byliśmy gospodarzami Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie. Gościliśmy ponad 1000 zawodniczek i zawodników z 11 krajów świata. Od kilku lat zawodniczki i zawodnicy SALOSU KRAKÓW regularnie biorą udział w „Turnieju Żubra” i  Turnieju Deichmann’a.

Rozgrywki

Zawodniczki i zawodnicy SALOSU KRAKÓW regularnie uczestniczą  rozgrywkach ligowych organizowanych przez MZPS i MZPN. Ponadto biorą udział rywalizacji sportowej w mikroregionach, następnie w makroregionach i wreszcie w wielkim finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej i dalej w igrzyskach  na poziomie międzynarodowym.

Obozy sportowe

Podczas wakacji proponujemy dzieciom i młodzieży obozy sportowe. Wyjazdy z SALOS-em KRAKÓW to rzetelne przygotowanie sportowe, ogrom radości, aktywności oraz twórczego wypoczynku.

Inne

Staramy się oddziaływać sportowo na całe rodziny w duchu chrześcijańskiej radości i odpowiedzialności za przyszłe pokolenie Polaków. Proponujemy udział we wspólnych Mszach św., wydarzeniach religijnych i spotkaniach okolicznościowych.