Lato 2022

TURNUSY KOLONIJNE 2022
„WAKACJE Z SALOSEM”

UWAGA!

Zapisy na wyjazdy wakacyjne w ramach Salezjańskiego Lata 2022 ROZPOCZYNAMY 04.04.2022 R. (poniedziałek).

Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na wypoczynek. Zaliczkę należy wpłacić na konto bankowe na dole strony.

Uprzejmie informujemy, że nie dokonujemy rezerwacji telefonicznych ani e-mailowych.

Dopełnieniem rezerwacji jest dostarczenie do biura Salosu wypełnionej i podpisanej przez obojga rodziców Karty kwalifikacyjnej uczestnika oraz oryginału podpisanego przez Rodzica/Opiekuna dokumentu umowy.

W związku z panującymi zasadami bezpieczeństwa, skany wypełnionych dokumentów można przesłać na adres mailowy saloskrakow@gmail.com.

PRZEPROWADZENIE OBOZÓW BĘDZIE UZALEŻNIONE OD SYTUACJI PANDEMICZNEJ W KRAJU!

WAŻNE INFORMACJE

 1. Na podstawie przepisów ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych Stowarzyszenie SL SALOS RP zostało włączone do rejestru przedsiębiorców turystycznych. Tak jak do tej pory o zapisie decyduje kolejność dokonania zaliczki, konieczne jest jednak podpisanie dodatkowej umowy i zapoznanie się z załączonymi dokumentami, które znajdują się pod linkami na dole strony
  W przypadku płatności gotówkowej w siedzibie Organizatora umowa zostanie podpisana na miejscu, w przypadku dokonania płatności przelewem na podany e-mail zostaną przesłane stosowne dokumenty. 

  Należy wydrukować Kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku oraz Umowę uczestnictwa w imprezie turystycznej, wypełnione i podpisane dokumenty niezwłocznie dostarczyć do biura SL SALOS RP lub do Saltromu.
  › Oryginał Karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku należy dostarczyć najpóźniej do 8 czerwca.
  › Podpisaną umowę uczestnictwa w imprezie turystycznej należy: zeskanować i przesłać mailowo na adres:  saloskrakow.pl, przesłać pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście.
 2. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń – należy spełnić wszystkie trzy warunki:
  dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną,
  podpisaną umową o uczestnictwo w imprezie turystycznej oraz
  wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.
 3. Pozostałą część należy wpłacić do 8 czerwca 2022 r.
 4. Spotkania organizacyjne odbędą się – dla obozu w Szczawie 8 czerwca 2022 r., godz. 18:00; dla obozu w Skawie 8 czerwca 2022 r., godz. 19:00 – w SALTROMIE.
 5. Informujemy, że wyjazd odbędzie się w przypadku zgłoszenia się min. 30% uczestników z oferowanej maksymalnej liczby miejsc. O ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń poinformujemy Państwa minimum 2 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy drogą telefoniczną, mailową bądź pocztową.
 6. W przypadku rezygnacji z wyjazdów organizowanych przez Salos i Saltrom prosimy o natychmiastowe powiadomienie drogą telefoniczną, mailową bądź pocztową Organizatora.
  O wysokości kosztów poniesionych przez uczestnika rezygnującego z imprezy decyduje data zgłoszenia rezygnacji. Zwracana kwota ustalana jest indywidualnie.
 7. Realizujemy BON TURYSTYCZNY jako płatność ostatniej raty, w przypadku, gdy zostanie potwierdzona realizacja imprezy turystycznej.

FAKTURY

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE INFORMOWANIE O CHĘCI WYSTAWIENIA FAKTURY ZA WYJAZD ORAZ PODCZAS DOKONYWANIA WPŁATY GOTÓWKOWEJ PODANIE NR NIP NABYWCY – TYLKO WTEDY BĘDZIE MOŻLIWE WYSTAWIENIE FAKTURY. WYSTAWIAMY FAKTURY VAT W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE 15 DNI OD DATY SPRZEDAŻY.

ZGODA KURATORIUM OŚWIATY

Wszystkie turnusy będą zgłoszone do Kuratorium Oświaty.
Wpis do Rejestru Turystyki SALOS pod nr ewidencyjnym 22808.

KONTAKT

Siedziba SL SALOS RP: ul. Konfederacka 6, 30-306 Kraków
Biuro SL SALOS RP: ul. Tyniecka 39, 30-323 Kraków
tel.: +48 697 130 313


 

SZCZAWA  – OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY – BRAK MIEJSC

Rodzaj wyjazdu: obóz sportowo-rekreacyjny 
Wiek: dzieci i młodzież 7-16 lat
Termin: 28.06 – 07.07.2022 r. KARTA          UMOWA
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Pułku Strzelców Podhalańskich
Szczawa 167, 34-607 Szczawa
Transport: autokar (ul. Tyniecka 39, parking przy boisku)
Cena za osobę: 1250 zł
Max il. uczestników: 60 osób
Prowadzący: ks. Paweł Centnar wraz z kwalifikowaną kadrą wychowawczą
Zapisy: od 4 kwietnia – po wpłacie zaliczki: 500 zł (na konto bankowe – dane na dole strony) + karta kwalifikacyjna + umowa 
Spotkanie
organizacyjne:
SALTROM środa, 8 czerwca, godz.: 18:00
Druga rata: do 8 czerwca 2022 r.

Opis miejsca:

Szczawa to pięknie położona miejscowość letniskowa, leżąca na pograniczu Gorców i Beskidu Wyspowego. Łagodny mikroklimat, otoczenie pięknych gór, a przede wszystkim występujące źródła mineralne przyczyniają się do tego, że Szczawa jest miejscowością bardzo atrakcyjną dla przyjeżdżających w tę okolicę.

Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie na terenie szkoły przystosowanej do potrzeb kolonii.  Nocleg w salach lekcyjnych (łóżka-tapczany lub łóżka polowe z materacem), sanitariaty na korytarzach, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie).

W cenie:
Zakwaterowanie, wyżywienie, opieka wychowawcza i trenerska, treningi piłki nożnej, sala sportowa, boisko, gry i zabawy ogólnorozwojowe, transport, ubezpieczenie NNW, liczne atrakcje, tombola na zakończenie obozu i inne.

Atrakcje:
Zajęcia sportowe na boiskach zewnętrznych i w sali gimnastycznej, wyjazd na gorące źródła (np. Gorący Potok, Szaflary), wycieczki autokarowe do okolicznych miejscowości (np. Zakopane, Czorsztyn) wypady w góry, ognisko, wieczorki integracyjne itp.

Kadra:
Ksiądz kierownik, wychowawcy kolonijni, instruktorzy.

Co zabrać:
Przybory toaletowe, ręcznik, obuwie na zmianę, obuwie sportowe, stroje sportowe, strój na basen, czepek, ubrania na zmienną pogodę (rzeczy lżejsze i rzeczy cieplejsze), pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową, lekarstwa z opisem dawkowania (tylko ci, którzy mają przepisane i muszą zażywać regularnie), legitymację uczniowską, drobne kieszonkowe na osobiste wydatki, komplet pościeli (POSZEWKA NA KOŁDRĘ + PODUSZKĘ, PRZEŚCIERADŁO).

Zbiórka – godz. 9:00          Planowany powrót – ok. godz. 13:00

Parking przy boisku Salosu, ul. Tyniecka 39 (dojazd od ul. Praskiej i Czarodziejskiej).

Spotkanie powakacyjne:
NIEDZIELA 25.09.2022 r. godz. 15.00 – rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Stanisława Kostki przy ul. Konfederackiej 6.

 


SKAWA – OBÓZ SPORTOWY – BRAK MIEJSC

Rodzaj wyjazdu: obóz sportowy (siatkówka, piłka nożna)
Wiek: dzieci i młodzież 8-18 lat
Termin: 05.08 – 14.08.2022 r. KARTA          UMOWA
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko w Skawie
Skawa 584 A, 34-713 Skawa
Transport: autokar (ul. Tyniecka 39, parking przy boisku)
Cena za osobę: 1250 zł
Max il. uczestników: 45 osób
Prowadzący: ks. Paweł Centnar wraz z kwalifikowaną kadrą wychowawczą i instruktorską
Zapisy: od 4 kwietnia – po wpłacie zaliczki: 500 zł (na konto bankowe – dane na dole strony) + karta kwalifikacyjna + umowa 
Spotkanie
organizacyjne:
SALTROM środa, 8 czerwca, godz.: 19:00
Druga rata: do 8 czerwca 2022 r.

Opis miejsca:

Małopolska miejscowość Skawa, leży w dolinie rzeki Skawy – prawego dopływu Wisły. Dzięki właściwościom klimatycznym w sezonie letnim staje się miejscowością wypoczynkową. Pobliskie góry dają możliwość organizowania wycieczek w pasmo Lubonia, w Gorce czy w pasmo Babiogórskie. Są tu też tereny widokowe – przy czystym, przejrzystym powietrzu widać Tatry.

Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie w szkole przystosowanej do zorganizowania obozu sportowego, z dostępem do sali gimnastycznej; pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie).

W cenie:
Zakwaterowanie, wyżywienie, opieka wychowawcza i trenerska, treningi siatkówki, treningi piłki nożnej, sala sportowa, boisko, gry i zabawy ogólnorozwojowe, transport, ubezpieczenie NNW, liczne atrakcje, tombola na zakończenie obozu i inne.

Atrakcje:
W programie: treningi piłki siatkowej, treningi piłki nożnej, wycieczki górskie, basen i inne atrakcje.

Kadra:
Ksiądz kierownik, wychowawcy kolonijni, instruktorzy.

Co zabrać:
Przybory toaletowe, ręcznik, obuwie na zmianę, obuwie sportowe, stroje sportowe, strój na basen, czepek, ubrania na zmienną pogodę (rzeczy lżejsze i rzeczy cieplejsze), pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową, lekarstwa z opisem dawkowania (tylko ci, którzy mają przepisane i muszą zażywać regularnie), legitymację uczniowską, drobne kieszonkowe na osobiste wydatki, komplet pościeli (śpiwór + poduszkę + prześcieradło).

Zbiórka – godz. 9:00          Planowany powrót – ok. godz. 13:00

Parking przy boisku Salosu, ul. Tyniecka 39 (dojazd od ul. Praskiej i Czarodziejskiej).

Spotkanie powakacyjne:
NIEDZIELA 25.09.2022 r. godz. 15.00 – rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Stanisława Kostki przy ul. Konfederackiej 6.

 

Dokumenty do pobrania:
UMOWA O UDZIAŁ W IMPREZIE TURYSTYCZNEJ_SALOS_Lato 2022
1.KARTA KWALIFIKACYJNA – SZCZAWA  – SKAWA
2.OFERTA_Salezjańskie Lato 2022
3.WARUNKI UCZESTNICTWA_SALOS 2022
4. CERTYFIKAT_gwarancja turystyczna
5.OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA GRUPOWEGO NNWZgloszenie_szkody_nnw_na stronę
6.STANDARDOWY FORMULARZ
7.OŚWIADCZENIE JEDYNEGO OPIEKUNA PRAWNEGO
8.OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY 

WPŁATY

Wpłaty przelewowe prosimy dokonywać na konto:

SL SALOS RP, ul. Konfederacka 6, 30-306 Kraków
Akcje: Szczawa, Skawa
Alior Bank – 41 2490 0005 0000 4530 5836 2692

Tytuł przelewu: nazwa akcji, imię i nazwisko uczestnika, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail