-->

Drużyna seniorska SALOSU KRAKÓW

Pora na przedstawienie naszej seniorskiej drużyny siatkówki kobiet.

Drużyna zaczęła na nowo swoją działalność w 2017 roku, początkowo grając w lidze Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Od tego sezonu (2022/2023) dziewczyny, pod wodzą wielokrotnej reprezentantki Polski – Magdaleny Śliwy, trenują trzy razy w tygodniu i próbują swoich sił w siatkarskiej II Lidze Małopolskiej Kobiet. W rundzie jesiennej dziewczyny zajęły miejsce tuż za podium. Pokazały się z bardzo dobrej strony, niestety zabrakło im doświadczenia ligowego i musiały cieszyć się czwartą lokatą. Obecnie dziewczyny ciężko trenują i wylewają na treningach siódme poty, ciągle poprawiając swoje umiejętności, co, mamy nadzieję, zaprocentuje w przyszłości.

Przed nami runda wiosenna i mamy pewność, że dziewczyny pokażą na co je stać i zakończą rundę na jak najwyższym miejscu. Aby tak się stało, na pewno będą potrzebowały wsparcia kibiców i głośnego dopingu w hali. Stąd serdecznie zapraszamy do śledzenia fanpage naszego klubu, gdzie pojawiają się informacje o drużynie, a przede wszystkim, do pojawiania się na meczach naszych pań.

Skład drużyny na obecny sezon przedstawia się następująco:
Trener: Magdalena Śliwa
II trener: Arkadiusz Sendrakowski
Przyjmujące: Bożena Piątek (kapitan, II asystent trenera), Małgorzata Siemieńska, Klaudia Szaganiec, Angelika Sekiera, Adrianna Sokół, Anna Jasion
Rozgrywające: Dagmara Sikora, Julia Lech
Atakujące: Bernardyna Chudy, Angelika Wiśniewska
Środkowe: Magda Kurzyk, Katarzyna Adamczyk, Angelina Martsynkevych, Aleksandra Ziętek
Libero: Sandra Sobol, Natalia Niepokój

Tekst: Bernardyna Chudy
Zdjęcia: Archiwum Salosu Kraków