-->

SALOS CUP 24.09.2022

W dniu 24.09.2022 r., na pięknie przygotowanej murawie Klubu Płomień Kostrze, Salezjańska Organizacja Sportowa w Krakowie zorganizowała turniej piłki nożnej. Były to kolejne rozgrywki z cyklu SALOS CUP, organizowane przez nasze Stowarzyszenie.

Zameldowało się pięć klubów sportowych w towarzystwie swoich trenerów. Zaproszone kluby, to doborowe towarzystwo piłkarskie: Damiana Gorawskiego – DG77 Kraków, Krzysztofa Radwańskiego – Futbolica, Damiana Buksy – Master Kids Skawa i Sebastiana Pamuły – Błękitni Bodzanów. SALOS Kraków reprezentowali trenerzy Mateusz Stawarz oraz Jacek Piszczek.

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od  pobłogosławienia wszystkich uczestników przez ks. Mariana, następnie rozpoczęto zawody meczem pomiędzy Master Kids-Błękitni Bodzanów. W turnieju rozegrano łącznie 10 meczów, a każdy trwał 22 minuty. Wiele strzelonych goli i pięknych indywidualnych akcji, zwłaszcza naszego klubu SALOS, dodawało kolorytu rozgrywkom. Rywalizacja trwała do godziny 14:00.

Na zakończenie zmagań wręczono indywidualną nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju, o którą walczył nasz zawodnik – Tomasz Łysiak oraz zawodnik drużyny Master Kids. Oprócz emocji jakie dostarczyli nam młodzi adepci piłki nożnej podczas meczów, to właśnie rywalizacja o tytuł króla strzelców, w turnieju rzutów karnych, podkręciła atmosferę. To spowodowało, że do ostatniej minuty turnieju towarzyszyły nam tylko pozytywne emocje.

Wyniki:

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Master Kids, drugie – Salos, trzecie – Futbolica. Najlepszym zawodnikiem został Tomasz Łysiak, najskuteczniejszym strzelcem  Maksymilian Łazarz, natomiast najlepszym bramkarzem został Dawid Węglarz – dwaj ostatni zawodnicy, to piłkarze ze Skawy. 

Uczestnicy – zawodnicy, trenerzy oraz kibice (rodzice) – spędzili piękny czas na rozgrywkach i kibicowaniu. Wszyscy wracali do domów zadowoleni i już pytali, kiedy odbędzie się następny turniej. Odpowiedź jest bardzo prosta, bo już za miesiąc kolejny turniej z cyklu SALOS CUP. Cieszy fakt, że drużyny już zapowiedziały chęć kolejnej rywalizacji.

Wszystko było perfekcyjnie dopięte na ostatni guzik, szczególne podziękowania dla pani Ani za piękną grafikę i wykonaną pracę w biurze, kierownikowi obiektu, p. Krzysztofowi, za wykonaną pracę przed rozgrywkami, prezesowi Pawłowi, głównemu organizatorowi i pomysłodawcy cyklu turniejów SALOS CUP oraz  sędziemu, p. Szymonowi. Jeszcze większe podziękowania należą się rodzicom, którzy wspierali nas mentalnie przez całą imprezę sportową.

Zapraszamy wszystkich na turniej już 22. października na Tyniecką 39.

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.