-->

Ferie z Salosem Kraków

Ferie już za nami, dlatego zostawiamy tu kilka miłych wspomnień z naszych obozów.

Obóz w Wiśle

W dniach 16-21.01.2022  odbył się obóz narciarsko-snowboardowy organizowany przez Salos Kraków. Amatorzy białego szaleństwa na wszystkich poziomach zaawansowania mogli poćwiczyć na stokach w Cieńkowie, Nowej Osadzie, Soszowie i Skolnitach.
Już pierwszego dnia osoby stawiające swoje pierwsze kroki na nartach lub na snowboardzie uczestniczyły w zajęciach z instruktorem i na efekty nie trzeba było długo czekać. Drugiego dnia większość obozowiczów doskonaliła swoje umiejętności na dużym wyciągu, co dla niektórych było nie lada przeżyciem. Czas w grupach narciarskich z opiekunami mijał szybko na jeździe, z przerwami na małe co nieco.
W czwartek odbyła się wycieczka do aquaparku w Hotelu Gołębiewski, gdzie uczestnicy mogli zrelaksować się w wodzie oraz  skorzystać z licznych atrakcji Aquaparku, jak m.in. sauna, zjeżdżalnie i aqua aerobik. W piątek jeszcze raz mogliśmy poszusować na stoku.
Popołudnia i wieczory wypełnione były integracją, grami i zabawami. Młodzież chętnie korzystała z możliwości gry w ping-ponga i piłkarzyki i zorganizowała profesjonalny turniej.
Odbyły się też zajęcia plastyczne, na których można było przygotować laurkę dla babci i dziadka. Oprócz tego przygotowaliśmy wernisaż prac plastycznych – portretów organizatora wyjazdu ks. Pawła. Trzeba przyznać, że artyści bardzo się postarali i zrobili księdzu miłą niespodziankę.
Uczestnicy obozu mogli również wykazać się talentami muzycznymi podczas wspólnego karaoke, prezentując bardzo ładne wykonania popularnych utworów.
Punktem kulminacyjnym wyjazdu była oczywiście niezwykle emocjonująca TOMBOLA. Z wypiekami na twarzy i z panem Markiem w roli prowadzącego czekaliśmy na moment, w którym to nam przypadnie nagroda główna…
Dziękujemy za gościnę w ośrodku Salezjańskim w Wiśle i mamy nadzieję na kolejne udane wyjazdy.

Autor tekstu: Joanna Przybyłowska
Zdjęcia: ks. Paweł Centnar SDB, Tomasz Stachura

Obóz w Tresnej

Salos Kraków nie próżnuje! Drugi tydzień ferii spędziliśmy równie aktywnie co pierwszy. W dniach od 23 do 28 stycznia 2022 roku pojechaliśmy do Tresnej, nad malownicze jezioro Żywieckie. Grupa dwudziestu dziewięciu uczestników (dzieci i młodzieży) wraz z kierownikiem obozu ks. Pawłem salezjaninem, p. Anią, trenerem siatkówki p. Tomkiem oraz s. Zosią i s. Dominiką, jadwiżankami,  postanowiła aktywnie spędzić ten zimowy czas.
Już od samego rana dwie ekipy w pełni gotowości ruszały do akcji – narciarska na stok w Szczyrku, a siatkarska na halę sportową. Kilka godzin zjazdów na nartach czy dwa bloki rozmaitych ćwiczeń i gry w siatkówkę nie przeszkadzały nam zupełnie w tym, by jeszcze w ciągu dnia nawiązywać nowe znajomości, wspólnie pograć w rozmaite gry integracyjne lub ping-ponga. W trakcie trwania naszego obozu mieliśmy także czas na Mszę Świętą, codzienną modlitwę, basen, karaoke, tombolę z nagrodami oraz ognisko wraz ze śpiewem szant i rozmaitych piosenek przy akompaniamencie gitary. Przedostatniego dnia udało nam się również zagrać sparing z inną drużyną siatkarską, która w podobnym czasie co my miała okazję szkolić się na terenie tego samego ośrodka. Rozgrywce tej towarzyszyła radość spotkania i wspólnej zabawy oraz moc okrzyków zagrzewających do gry tych, którzy kibicowali. Był to także moment na dostrzeżenie efektów naszych codziennych treningów.
Podsumowując: tysiące spalonych kalorii, wiele nowych umiejętności sportowych, radość, wspólnie spędzony czas, modlitwa, śpiew, nowe znajomości, zachwycający krajobraz, duża ilość śniegu, gry i zabawy, ognisko oraz tysiące nowych wspaniałych wspomnień.

Autor tekstu: s. Dominika Krzymińska CHR
Zdjęcia: Archiwum Salosu Kraków