-->

Halowe rozgrywki żaków

Najmłodzi piłkarze Salosu rozegrali kolejne spotkania w ramach rozgrywek halowych żaków (r. 2003 i wzwyż). Mimo, iż chłopcy wystąpili w mocno osłabionym składzie ( zabrakło m.in. etatowego bramkarza), to zaprezentowali się wręcz wyborowo!!

Skład Salosu: Patryk Czajczyk, Mateusz Aleksandrowski, Kacper Moskal, Sebastian Siudy, Michał Wielgus, Jan Kubiena, Maksymilian Skórka, Mateusz Brylski. 

Co prawda w pierwszym meczu nasi mali zawodnicy doznali dotkliwej porażki z Hutnikiem III Kraków 1:5 (Patryk Czajczyk), lecz na uwagę zasługuje fakt, iż przez pierwsze 10 minut (do straty gola) grali jak równy z równym. Nie zważając na przegraną nasi zwodnicy nie załamali się i w następnych spotkaniach pokazali klasę. W swoim drugim pojedynku chłopcy zremisowali z Akademią Piłkarską 21 II 1:1 (Mateusz Aleksandrowski), choć dominowali nad rywalem przez całe spotkanie nie pozwalając im na wyjście z własnej połowy. Naszych przeciwników dwukrotnie ratowała w tym meczu poprzeczka ! W ostatnim sobotnim meczu, żaczki Salosu pokonały Pogoń Skotniki 1:0 (Patryk Czajczyk), chociaż wynik powinien być wyższy ponieważ sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki (bezprośrednio z rzutu rożnego) przez Mateusza Aleksandrowskiego.

Na szczególne pochwały zasługują chłopcy, którzy strzegli naszej bramki, czyli Kacper Moskal i Mateusz Brylski – wielkie dzięki od trenera i reszty drużyny 🙂

Wyniki mozna śledzić na stronie: http://sportowetempo.pl/pn_malopolska_rh_mk_z_c_12