-->

Spotkanie Zarządu Polisportive Govanili Salesiane Internacionale

W dniach 26-27 listopada w Krakowie odbyło się spotkanie zarządu Polisportive Govanili Salesiane Internacionale (PGSI). Pierwsi goście, w tym Prezes PGSI Georg Laybolt i krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń, przyjechali już w piątek więc pierwsze spotkanie w małym gronie odbyło się już tego dnia wieczorem.

Zasadnicze spotkanie robocze odbyło się w sobotę i rozpoczął je ks. Inspektor Dariusz Bartocha. W pierwszej części prezes Georg Laybolt przedstawił sprawozdanie z półtora rocznego sprawowania tego urzędu nakreślając obecną sytuację w PGSI. Po przedstawionym sprawozdaniu wywiązała się dyskusja, w której poruszony był również brak tematu Igrzysk Światowych w ostatnich trzech latach i związanego z tym dużego oczekiwania na odrodzenie się tej inicjatywy po tych, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

W drugiej części, którą prowadzili ks. Bogusław Zawada i ks. Edward Pleń, zostały omówione przygotowania Krakowa do przyszłorocznych Igrzysk, które są planowane w dniach 28.04-03.05.2012. Na początek zostały zaprezentowane logo i witryna strony internetowej, a następnie omówione poszczególne punkty programu.

Trzecia część spotkania była planowaniem dalszych działań PGSI, szczególnie z wytypowaniem gospodarzy kolejnych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej.

Po sobotnich obradach, w niedzielne do południe, po wspólnej porannej Mszy Św. uczestnicy spotkania udali się na objazd miejsc, w których będą odbywać się przyszłoroczne Igrzyska. Zobaczyli planowane miejsce rozpoczęcia i zakończenia Igrzysk, kościół gdzie odbędzie się wspólna Msza Św. oraz część obiektów sportowych i miejsc zakwaterowania. Po wspólnym obiedzie nastąpił czas rozjazdów. Na pożegnanie wszyscy obecni na tym spotkaniu członkowie zarządu PGSI życzyli gospodarzom przyszłorocznych Igrzysk w Krakowie powodzenia w dalszych przygotowaniach.

Następne spotkanie zarządu Polisportive Govanili Salesiane Internacionale odbędzie się ponownie w Krakowie podczas XXII Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej.

ks. Kazimierz Drozd