-->

Salezjańskie święto Salosu

W dniach 16-18.09.2011 odbyły się XIX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Częstochowie.

Z naszego stowarzyszenia do Częstochowy pojechały dziewczęta w dwóch kategoriach wiekowych: A-starsze-rok urodzenia 1994 i 1995 oraz B-młodsze-rok urodzenia 1996 i młodsze.

W kategorii A naszą drużynę reprezentowały: Agnieszka Bakuła, Agnieszka Budziaszek, Weronika Olipra, Kamila Błasiak, Dominika Kucelman, Magdalena Niedzielska, Katarzyna Pszyk, Karolina Kubacka, Dominika Nowak oraz Monika Dam. W kategorii B: Anna Siewierska, Paulina Małek, Kinga Kowalska, Gabriela Płaneta, Alicja Rutkowska, Natalia Kudełko, Klaudia Miętka, Justyna Radziszewska, Karolina Magielska, Kamila Wronkowska, Sandra Ropek oraz kontuzjowana Izabela Wyżga.

O godz. 11.30 wyjechałyśmy autokarem spod kościoła w Dębnikach i udałyśmy się w kierunku Częstochowy. Na miejscu byłyśmy około godziny 17.00. Godzinę później odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju, na którym przemawiały ważne osobistości oraz Kamil Stoch. Oglądaliśmy również pokazy taneczne. Po zakończeniu ceremonii udałyśmy się na kolację, a po kolacji zostałyśmy przewiezione do internatu, w którym miałyśmy spać. Następny dzień zaczął się bardzo wcześnie, bo o godz. 7.15 zeszłyśmy na śniadanie. Po śniadaniu, udałyśmy się na halę, gdzie rozegrałyśmy mecze grupowe. W kategorii A nasza drużyna zmierzyła się z drużyną Salosu Łódź Wodna i Salosu Wrocław. Oba mecze skończyły się naszym zwycięstwem 2:0. W kategorii B dziewczęta zmierzyły się z drużynami Salosu Staniątki oraz Salosu Łódź Wodna ogrywając obie drużyny 2:0. W niedzielę, tj. 18.09 czekały nas finały, które miały się rozegrać między drużyną Salosu Kraków a Salosem Lublin w obu kategoriach wiekowych. Młodsze dziewczęta przegrały z silną drużyną Lublina 3:0, a starsze wygrały 3:1. Po meczach odbyło się rozdanie medali, pucharów oraz dyplomów. Zawodniczki Salosu Kraków wróciły więc do domów ze złotem i srebrem.

Serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz księdzu i trenerowi za mile spędzony czas i wielki sukces, jaki odniosły nasze siatkarki.

Zdjęcia z Igrzysk można oglądnąć TUTAJ.

Zawodniczka.