-->

Pierwsze i drugie miejsce naszych siatkarek podczas Inspektorialnych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej.

W dniu 30 kwietnia 2011 w Krakowie odbyły się Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym. Wzięło w nich udział ok. 260 osób z 10 placówek Inspektorii Krakowskiej. Do zawodów zgłosiły się drużyny z : Krakowa ( Salos Różana, Salos Piast), Przemyśla, Staniątek, Lublina, Rzeszowa, Kielc, Zabrza, Świętochłowic oraz Oświęcimia Zasola. Uczestnicy między innymi współzawodniczyli o prawo udziału w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskej, które odbędą się we wrześniu tego roku w Częstochowie.

Po przywitaniu drużyn i wspólnej modlitwie równocześnie na hali Wisły i AGH rozpoczęły się zawody.

W piłce siatkowej w grupie dziewcząt, zarówno starszych jak i młodszych rywalizacja o podium rozegrała się między drużynami z Lublina, Krakowa Różanej oraz Kielc.

W kategorii starszej zwyciężył Lublin, drugie miejsce wywalczył Kraków Różana a trzecie Kielce. W kategorii młodszej nastąpiła zamiana, czyli tu wygrały dziewczęta z Krakowa Różanej, drugie były Lublinianki, a trzecie podobnie jak wyżej Kielczanki.

W rozgrywkach chłopców pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Kielc, drugie po kilku letniej przerwie występów w Igrzyskach drużyna z Rzeszowa a trzecie drużyna z Krakowa (Salos Piast). W kategorii młodszej uczestniczyła tylko drużyna z Rzeszowa, która w rozegranym dodatkowo meczu uległa rówieśnikom ze Świętochłowic.

Równocześnie z rozgrywkami w piłkę siatkową trwały zawody w tenisa stołowego. W kategorii chłopców starszych w grze pojedynczej pierwsze miejsce zdobył reprezentant Salosu Lublin – Marek Zięba. Drugie miejsce przypadło Krystianowi Czekańskiemu – Salos Przemyśl a trzecie Piotrowi Partyce – Salos Przemyśl. W grze deblowej wygrali Zięba i Radomski – Salos Lublin, drugie Czekański, Kaleta – Salos Przemyśl a trzecie Głuszyk, Korlatowicz – Salos Przemyśl.

W kategorii chłopców młodszych zwyciężył Michał Majcher – Salos Rzeszów, drugie miejsce wywalczył Sebastian Dylewski – Salos Oświęcim Zasole a trzecie Karol Kindlik – Salos Rzeszów. W grze deblowej pierwsze miejsce przypadło parze Dylewski, Maroszek – Salos Oświęcim Zasole, drugie Kindlik, Majcher – Salos Rzeszów a trzecie Czekański Makowski – Salos Przemyśl, Salos Świętochłowice.

Wśród dziewcząt w kategorii starszej zwyciężyła Sandra Brachaczek z Salosu Świętochłowice. W kategorii młodszej pierwsze miejsce przypadło Beacie Mitoraj – Salos Oświęcim Zasole,  drugie wywalczyła Aleksandra Pluta – Salos Świętochłowice a trzecie Zofia Ogrodowczyk – Salos Świętochłowice.

Podsumowaniem Igrzysk było wręczenie przez ks. Inspektora Dariusza Bartochę i ks. Bogusia Zawadę pamiątek, dyplomów, pucharów i medali. Po podziękowaniach i końcowej modlitwie całość rozgrywek zakończył ks. Inspektor udzielając wszystkim Bożego błogosławieństwa.

            Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek składamy podziękowanie.

 

            Zdjęcia z Igrzysk można oglądnąć TUTAJ