-->

I miejsce na międzynarodowym turnieju siatkarskim

Na zaproszenie zaprzyjaźnionej Salezjańskiej Organizacji Sportowej z Ljubljany od 6 do 8 maja reprezentacja naszego Salosu uczestniczyła w Turnieju Piłki Siatkowej.

O godz. 24.00 w czwartek wyjechaliśmy z Krakowa. W trakcie długiej podróży zwiedziliśmy miasto Graz w Austrii oraz Maribor w Słowenii. Piękne, malownicze krajobrazy przypadły nam do gustu, co zostało potwierdzone w ilości zrobionych zdjęć. Po dotarciu do celu podróży – Ljubljany, zjadłyśmy kolację, po której przyjechały miejscowe rodziny, aby zabrać nas do swoich domów i ugościć przez dwa dni.

Turniej rozpoczął się w sobotę rano. Na początek nasza drużyna zagrała z gospodarzami turnieju – Słowenkami i bez większych problemów zwyciężyła nie tracąc seta. Podobnie było w drugim meczu z Chorwatkami, co umożliwiło nam grę w niedzielnym finale z drugim  polskim zespołem Chemik Police. Mecz finałowy poprzedziło spotkanie o piąte miejsce pomiedzy dwoma słoweńskimi drużynami, oraz mecz o miejsce trzecie rozegrany pomiędzy Włoszkami i Chorwatkami.

Do oczekiwanego finału nasza drużyna wyszła na boisko skupiona i zdeterminowana, co dało widoczny efekt w postaci zwycięstwa i zdobycia PIERWSZEGO MIEJSCA nagrodzonego okazałym pucharem.

Droga powrotna rozpoczęła się o 3 w nocy. Nasi kochani KIEROWCY i TRENER zabrali nas do pięknego Wiednia, w którym oprócz zwiedzania odwiedziłyśmy wesołe miasteczko – PRATER. Rozbawione, opalone i szczęśliwe wróciłyśmy do Krakowa, aby móc nadal ciężko trenować przed barażami.

W turnieju na Słowenii udział wzięły następujące zawodniczki: Agnieszka Szafraniec, Weronika Olipra, Aleksandra Czeremuga, Anna Witkowska, Kamila Błasiak, Dominika Kucelman, Magdalena Niedzielska, Agnieszka Bakuła, Natalia Szybowska, Maria Goryl, Klaudia Miętka oraz Monika Dam.

 

Misiek.