-->

Złote medalistki XVIII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej

W dniach 10 – 12 września już poraz osiemnasty  odbyło się spotkanie młodzieży salezjańskiej należącej do Salosu. Tym razem młodzi sportowcy spotkali się w Płocku. Wśród uczestników igrzysk znalazła się reprezentacja Inspektorii Krakowskiej. W jej skład weszły także nasze siatkarki z Salosu Kraków.


Otwarcie Igrzysk, wraz z oficjalnymi wystąpieniami oraz przygotowanym na tę okazję programem artystycznym, miało miejsce w amfiteatrze położonym pomiędzy płocką starówką a brzegiem Wisły.  Całość spotkania prowadził znany z telewizji dziennikarz i komentator sportowy Przemysław Babiarz. Szczególnie oklaskiwanym i obleganym przez dziewczęta gościem był reprezentant Polski w piłce siatkowej – Patryk Czarnowski, który gry w siatkówkę uczył się w Salosie Ostróda.

W drugi dzień igrzysk na obiektach sportowych, w różnych częściach miasta odbywała się rywalizacja sportowa, która wyłoniła niedzielnych finalistów. Wśród nich znalazła się nasza drużyna. Dzień zwieńczyła wspólna, wieczorna Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego.

W niedzielę nasza drużyna w finale pokonała 3:0 drużynę z Czaplinka, zdobywając I miejsce w kategorii dziewcząt starszych. Wcześniej w eliminacjach zwyciężyliśmy po 2:0 najpierw drużynę z Łodzi, a później z Lubina. Tym samym została otwarta droga do wyjazdu na Igrzyska Światowe, które na wiosnę 2011 r. mają się odbyć równocześnie we Włoszech, Chorwacji i Słowenii.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Agnieszka Budziaszek, Agnieszka Szafraniec, Monika Dam, Weronika Olipra, Agnieszka Bakuła, Natalia Szybowska, Aleksandra Czeremuga, Anna Witkowska, Kamila Błasiak, Julia Sotoła, Alicja Ingram, Anna Siewierska.

Trener: Jakub Zacharski

ks. Kazimierz

Więcej zdjęć: TUTAJ