-->

Ruszyły wakacje z Salosem

1 lipca rozpoczął się pierwszy turnus wakacyjny organizowany przez Salos. Nad jeziorem Czorsztyńskim odpoczywa i rozwija swoje piłkarskie umiejętności grupa ok. 50 chłopców wraz z opiekunami.


Od początku lipca w Maniowach piłka nożna króluje i to nie tylko za sprawą rozgrywek w RPA. Wraz z Salosem przybyli do miejscowej szkoły prawdziwi miłośnicy tego sportu. Codziennie trenują, rozgrywają turnieje, a w przerwach, kiedy chcą odpocząć… znowu kopią piłkę! A kiedy już nie mają w pobliżu piłki, to dyskutują kto wygra w najbliższym meczu, a potem siadają przy telewizorze, by kibicować swoim faworytom. Czasem piłka nożna ustępuje miejsca innym zajęciom sportowym – dwa ognie, wielobój, zajęcia sprawnościowe, a w przerwach rozmowy o zasadach życia w grupie i współzawodnictwa na podstawie filmu „Dawno temu w trawie”.

Pogoda dopisuje wspaniała, tak więc trzeba czasem przerwać grę i rozglądnąć się po okolicy. Dlatego wybraliśmy się do pobliskiej Niedzicy. Statkiem „Biała Dama” popływaliśmy po jeziorze Czorsztyńskim, aż przybiliśmy do brzegu u stóp ruin zamku w Czorsztynie. Bez trudu zdobyliśmy twierdzę i zakłóciliśmy nieco spokoju starym murom zamku. Dobiegliśmy do przystani w samą porę, by wrócić do Niedzicy. Tu chwila na zakup pamiątek, pocztówek, oscypków, spacer po tamie i pamiątkowe zdjęcie na dziedzińcu XIV-wiecznego zamku Dunajec.

Co nas jeszcze czeka? – zobaczymy. To dopiero połowa turnusu.