-->

Salos na Savionaliach 2010

Jak co roku w dniach od 30. kwietnia do 2. maja do Krakowa przybyła młodzież inspektorii krakowskiej, by świętować Savionalia.

W tym roku towarzyszyło im hasło: „Don Bosco, Don Bosco z Tobą troska nie jest troską!”. Dowodem na prawdziwość tego okrzyku była atmosfera radości, która nie opuszczała wszystkich mimo deszczowej pogody.

Spotkanie zainaugurował spektakl plenerowy „Anioły” oraz koncert „Para Wiatru”. Sobota rozpoczęła się od rozgrywek sportowych, w których wzięły też udział drużyny naszego Salosu. Dla siatkarek była to okazja do eksperymentów ze składem drużyn i ustawieniami. W kategorii młodszej zagrały: Anna Siewierska, Karolina Kubacka, Daria Solnica, Paulina Małek, Gabriela Płaneta, Klaudia Miętka, Katarzyna Pszyk i Alicja Rutkowska. Dziewczyny wywalczyły I miejsce. W kategorii starszej Salos z Różanej wystawił dwie drużyny. Dziewczyny: Ewa Sojak, Anna Witkowska, Alicja Ingram, Kamila Błasiak, Agnieszka Szafraniec i Agnieszka Bakuła zdobyły I miejsce, a drużyna w skłądzie Katarzyna Szymska, Natalia Szybowska, Weronika Olipra, Anna Ingram, Julia Sotoła, Aleksandra Czeremuga, Maria Goryl  – miejsce III.

Po emocjach sportowych i zabawach uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Łukasza Piórkowskego i wzięli udział w Eucharystii. Wieczorem na scenie pojawił się zespół Full Power Spirit, który hip-hopowym brzmieniem  poruszył wszystkich. Nawet deszcz nie przeszkadzał w zabawie. Dzień zakończył się wspólnie przeżywanym nabożenstwem.

W niedzielę planowano wyjście na Wawel i odwiedzenie krypty, w której pochowano Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę. Z powodu deszczu ten punkt programu został zmieniony. Jednak dla wszystkich było to przypomnienie ważnego aspektu salezjańskiej duchowości. Ks. Bosco chciał, aby wychowakowie salezjańscy byli „dobrymi chrześcijanami i prawymi obywatelami”.

joan