-->

Młodziczki SALOS Kraków z brązowymi medalami Mistrzostw Polski

W miniony weekend zakończyły się mistrzostwa Polski młodziczek w piłce siatkowej, podczas których SALOS Kraków wywalczył brązowy medal. Jest to tym większy sukces ponieważ to jedyny medal zdobyty przez młodzieżowe zespoły z Małopolski w tym sezonie.

Zawodniczki prowadzone przez Jakuba Zacharskiego, podobnie jak w całym sezonie, zagrały bardzo dobre zawody pokonując najpierw Skrę Bełchatów 2 – 1, MOS Tychy 2 – 1 oraz Gwardię Wrocław 2 – 1. Następnie w półfinale ulegając drużynie Augustynek Kalisz 0 – 2 będącej gospodarzem turnieju. W meczu o trzecie miejsce nasza drużyna pokonała ponownie Skrę Bełchatów 2 – 1. Tytuł mistrzowski wywalczyła Dziewiątka Łódź wygrywając finał z Kaliszem 2 – 0.

Najlepszą atakującą turnieju została wybrana nasza zawodniczka Olga Klocek. Nasz zespół wystąpił w składzie: Olga Klocek, Agnieszka Budziaszek, Weronika Olipra, Monika Dam, Klaudia Miętka, Anna Siewierska, Daria Solnica, Magdalena Jaszewska, Karolina Kubacka, Gabriela Płaneta, Paulina Małek.

Droga do tego medalu była długa, bo rozgrywki trwały od października 2009 r. najpierw na szczeblu wojewódzkim, gdzie w Małopolsce drużyna naszego SALOSU na 36 występujących zespołów była najlepsza.

Do osiągnięcia tego wyniku swoją pracą trenerską przyczynił się również pan Tomasz Klocek, któremu składamy podziękowanie.

Ks. Kazimierz Drozd – Prezes SL SALOS RP Kraków