-->

Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym

W rozgrywkach wzięło udział ok. 250 młodych. 19 drużyn siatkarskich i prawie 50 tenisistów stołowych z 12 placówek Inspektorki Krakowskiej współzawodniczyło o prawo udziału w salezjańskich mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu b.r. w Płocku.


Wśród dziewczęcych drużyn siatkarskich walka o najwyższe miejsca rozegrała się między trzema drużynami z Kielc, Krakowa i Lublina. W kategorii kadetek pierwsze miejsce zdobył Kraków (Różana), drugie Lublin, trzecie Kielce. W kategorii młodziczek, odpowiednio: Lublin, Kielce i Kraków. W rozgrywkach chłopięcych triumfowały drużyny z Kielc, w obu kategoriach wiekowych zajmując pierwsze miejsce. Tuż za Kielcami uplasowały się drużyny ze Świętochłowic. W kategorii A trzecie miejsce zajął Salos Zabrze, a czwarte Salos Piast z Krakowa.

Mecze w tenisie stołowym chłopców starszych przyniosły zwycięstwo reprezentantom Salosu Lublin: M. Ziębie, P. Michalcowi i P. Radomskiemu. W grze w parach I miejsce zajął duet: M. Zięba i P. Radomski, II – A. Truchel i P. Michalec, III wywalczyli: P. Partyka i M. Wasyłeczko z Przemyśla. W kategorii młodszej chłopców królował Przemyśl. W grze pojedynczej zwyciężył K. Czekański, II miejsce przypadło P. Głuszykowi, a III – M. Pęcakowi z Salosu Piast. W podwójnej grze I miejsce zajęli K. Czekański i M. Korlatowicz (Przemyśl), II – P. Kijonka i R. Józek (Pogrzebień), III – P. Głuszyk i D. Kaleta (Przemyśl).

W kategorii A dziewcząt zwyciężyła A. Majda z Czarnego Dunajca. Drugie miejsce zajęła J. Osiecka z Lublina. Łącząc siły zajęły one pierwsze miejsce w grze podwójnej. Wśród dziewcząt młodszych pierwsze dwa miejsca przypadły reprezentantkom Czarnego Dunajca: K. Majdzie i K. Łacek; III miejsce zajęła B. Mitoraj z Salosu Zasole. W grze podwójnej I miejsce: K. Majda z K. Łacek, II – B. Iwan i D. Kula (obie drużyny z Czarnego Dunajca) oraz III miejsce mieszany duet: N. Pytlik (Pogrzebień) i B. Mitoraj (Oświęcim Zasole).

Rozgrywki odbywały się w halach Wisły i AGH. Organizatorem imprezy było SL Salos Kraków i Stowarzyszenie Inspektorialne Salos.

joan