-->

Historyczny awans młodziczek do finałów Mistrzostw Polski

W dniach 23-25.04.2010 w Toruniu odbywały się półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek. W rozgrywkach, obok naszego zespołu zagrali: TKST Budowlani Toruń, MKS Truso Elbląg i UKS MOSM Bytom. Salos z drugiego miejsca awansował do finałów ogólnopolskich.


W pierwszym meczu turnieju drużyna Budowlani Toruń pokonała gładko 2:0 MOSM Bytom. Drugi mecz przyniósł zwycięstwo naszej drużynie. Po ładnej grze pokonaliśmy Trusko Elbląg 2:0. Mecz w serii popołudniowej nie był dla nas szczęśliwy. Będąc w słabszej dyspozycji przegraliśmy z MOSM Bytom 1:2. Tymczasem Budowlani Toruń ponownie bez większych trudności pokonali 2:0 Truso Elbląg. Taki obrót wydarzeń sprawił,  że w napięciu oczekiwaliśmy na niedzielne mecze. Wieczór poświęciliśmy na zmobilizowanie sił i przemyślenie taktyki.

Niedzielę rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy Św. i śniadania, po czym udaliśmy się na końcowe mecze. W pierwszym meczu drużyna MOSM Bytom pokonała Truso Toruń 2:0 i w ten sposób mocno przybliżyła się do miejsca premiowanego wyjazdem na finały. Przystępując do decydującego meczu z TKST Budowlani wiedzieliśy, że musimy to spotkanie wygrać, choć nie będzie to łatwe zadanie. Przeciwko nam była nie tylko drużyna, ale także miejscowi kibice. Nasze zawodniczki stanęły jednak na wysokości zadania i po emocjonującym i pięknym sportowo meczu wygrały 2:1 zapewniając sobie 2. miejsce w turnieju i awans do finałów ogólnopolskich.

To nie koniec sukcesów Salosu podczas turnieju w Toruniu. Nasza zawodniczka Olga Klocek została wybrana najlepszą atakującą turnieju.

Zespół zagrał w składzie: Weronika Olipra, Magdalena Jaszkowska, Olga Klocek, Agnieszka Budziaszek, Monika Dam, Klaudia Miętka, Anna Siewierska, Karolina Kubacka, Daria Solnica, Gabriela Płaneta. Trener: Jakub Zacharski.

Wyniki spotkań:

sobota 24.04.2010:

Budowlani Toruń – MOSM Bytom 2 : 0 (25 : 17, 25 : 17)
Truso Elbląg – Salos Kraków 0 : 2 (19 : 25, 18 : 25)

MOSM Bytom – Salos Kraków 2 : 1 (25 : 22, 15 : 25, 15 : 10)
Budowlani Toruń – Truso Elbląg 2 : 0 (25 : 20, 25 : 15)

niedziela 25.04.2010:

Truso Elbląg – MOSM Bytom 0 : 2 (15 : 25, 20 : 25)
Salos Kraków – Budowlani Toruń 2 : 1 (19 : 25, 25 : 22, 15 : 13)