-->

Młodziczki na turnieju o Puchar Tauron Polska Energia

6 maja w Dąbrowie Górniczej odbył się finał Turnieju o Puchar Tauron Polska Energia. Salos Kraków zajął II miejsce.

O puchar walczyły po dwa najlepsze zespoły ze Śląska i Małopolski: MOSM Tychy, UKS MOSM Bytom, MUKS Galicjanka Poprad Stary Sącz oraz drużyna Salosu Kraków. Podczas turnieju nasze młodziczki pokonały siatkarki z Bytomia 2:1 i z Tychów 2:0. (To ostatnie zwycięstwo jest o tyle ważne, że niedługo przyjdzie nam walczyć z MOSM-em Tychy w rozgrywkach ogólnopolskich o Puchar Prezesa PZPS).

Niestety nie udało się tym razem pokonać dziewczyn ze Starego Sącza, choć niedawno, w rozgrywkach ligowych to my byliśmy górą. Ostatecznie Salos zajął w turnieju II miejsce, a nasza zawodniczka Monika Dam otrzymała tytuł najlepszej rozgrywającej.

Puchar przypadł zespołowi MUKS Galicjanka Poprad Stary Sącz. Wszystkie zawodniczki biorące udział w finale otrzymały zaś upominki od firmy Tauron, a także uśisk dłoni siatkarek Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza, które kibicowały młodziczkom przez cały czas trwania turnieju.

W Turnieju o Puchar Tauron Polska Energia wzięło udział ponad 1200 młodych siatkarek, w tym 36 zespołów z Małopolski i 48 drużyn z województwa śląskiego. Turniej rozgrywany był od jesieni ubiegłego roku.